EMİLEBİLİR HEMOSTAT SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN FAKTÖRLER

Blog TREMİLEBİLİR HEMOSTAT SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN FAKTÖRLER

EMİLEBİLİR HEMOSTAT SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN FAKTÖRLER

Emilebilir hemostat birçok cerrahi prosedürde kullanılan kapiler ve diğer kaynaklı kanamaları cerrahi operasyon süresince kontrol altına almayı sağlayan medikal bir cihazdır. Cerrahi operasyonlar sırasında kanamayı daha hızlı kontrol altına alabilmek için seçilen uygun emilebilir hemostat iyi kullanım karakteristikleri sunmalıdır. Cerrahın hemostazı cerrahi operasyon sırasında başarılı bir şekilde kontrol edebilmesi için hemostatik ajanların emilebilir malzemelerden yapılması daha uygundur.

Emilebilir hemostat seçimi için dikkat edilmesi gereken özellikler:

• İyi kullanım için mükemmel esneklik.
• Mükemmel hemostatik kabiliyeti.
• Vücut tarafından kararlı bir şekilde emilim.
• Bağışıklık tepkisine neden olmayan içerik.
• Cerrahi alete yapışmayan kullanım.
• Dirençli mikroorganizmalara karşı antimikrobiyal etki.
• Yara komplikasyonlarını önlemeye yardımcı.
• Yeterli biyouyumluluk test sonuçları gibi özellikler olarak sıralanabilir.

Emilebilir hemostat seçimi yaparken kullanılan hemostatik ajanlar sahip oldukları özelliklere göre farklılıklar sağlamaktadır.

Kollajen, jelatin, trombin gibi diğer hemostatik ajanlara kıyas yapıldığında bunlar gibi bağışıklık tepkisini indükleyen hayvanlardan elde edilen diğer materyallerin aksine bitki kökenli bir materyal olan selüloz cerrahi operasyonlar sırasında en az risk ile operasyonu güvenli hale getirir.

Cerrahi operasyon sırasında uygun kullanım özelliklerine sahip olan emilebilir hemostat herhangi bir komplikasyona yol açmadan kanla temas ettiğinde oluşturduğu siyah jelatinimsi kütle sayesinde kanamanın durmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, cerrahi operasyonda sırasında kısa süre içinde sağladığı hızlı absorbsiyon ile cerraha kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Emilebilir hemostat tercihi yaparken sağladığı etkili kullanım özelliklerinin yanında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar göz önünde bulundurulmalıdır. Emilebilir hemostat tampon ve sargı maksadıyla kullanılamayacağı gibi geniş arter kanamalarında kontrol amaçlı olarak kullanılmamaktadır.

Cerrahi sütür malzemeleri dahil olmak üzere medikal cihaz alanında tecrübeli bir geçmişe sahip olan KATSAN’ın farklı yapıdaki hemostatları ile güvenli kullanım sağlayabilirsiniz.

İletişim Formu