1976 yılında katgüt imalatı için kurulan Katsan Tıbbi Cihazları, Türkiye’deki lider sentetik cerrahi iplik üreticilerinden biridir. Cerrahi iplik üretimine ek olarak, hizmet ve ürün skalasını genişleten Katsan, laparoskopik ameliyat malzemeleri, spor cerrahisi, hemostat ve cerrahi mesh üretimi de yapmaktadır.

Katsan, kaliteli üretim ve inovatif teknolojiye yaptığı yatırımlarla yeni üretim stratejileri geliştirmiş; alanlarında uzman Kalite Güvence ve ARGE ekibinin hem beşeri hem de veterinerlik alanında yaptığı proje çalışmalarının da desteği ile Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı onaylı CE ve ISO 13485 sertifikalı yüksek kaliteli, steril tıbbi malzemelerini Kuzey Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Asya, Afrika ve Okyanusya kıtalarındaki bir çok pazarda aktif olarak satmaya başlamış, hızlı geri dönüş ve yaratıcı çözümlerle bu pazarlara hızlıca entegre olmayı başarmıştır.

Katsan, keşfederek ilerleyen küresel bir oyuncu olma vizyonuyla, müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımıyla, tüm dünyadaki hastaların yaşam kalitesini arttırmayı, müşterilerin ve cerrahların taleplerini en etkin şekilde karşılamayı ve gelişimi en büyük sorumluluğu olarak görmektedir.