AMELİYAT İPLİKLERİ

Ürünler »     Ameliyat İplikleri »    

 
 

Ameliyat İplikleri – Sütürler cerrahi operasyonlar esnasında yaraların kapanması, kanamanın durdurulması ve dokunun kaynaşması için kullanılan bir tıbbi malzemedir. Emilebilen sütür ve emilmeyen sütür olmak üzere farklı çeşidi bulunur.

Ameliyat İpliklerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Ameliyat İplikleri – Sütürler Katsan Medikal Cihazları bünyesinde, ileri teknoloji kullanılarak bio uyumlu iplikler ve paslanmaz çelikten iğneler ile üretilir; genel cerrahi, jinekoloji, ortopedi, üroloji, plastik cerrahi, nöroloji, mikro cerrahi alanlarında kullanılır.

Katsan Ameliyat İpliklerinin Çeşitleri Neler?

Katsan Tıbbi Cihazları bünyesinde üretilen emilebilir sütürler PGA (Poliglikolik Asit) , PGA Rapid (Poliglikolik Asit Rapid), PGLA (Poliglikolik-kolaktid Asit), PGLA Rapid (Poliglikolik- kolaktid Asit Rapid), PGCL (Poliglikolik ko – kaprolakton) , PDO (Polidioksanon)‘dur. Emilemeyen sütürler ise PA (Polyamid), PP (Polipropilen) ve İpek‘tir. Katsan sütürlerini kardiyovasküler, oftalmik, dental, veterinerlik alanlarında özel ürün grupları ile sunmaktadır.

Ayrıca fıtıkta, abdominal yara kapanmasında, sterna kapanmasında, serklaj ve tendon onarımını içeren ortopedik ameliyatlarda kullanılan sternum teli de çeşitli boy ve özelliklerde sütür ürünleri portföyünde mevcuttur