EMİLEMEYEN SÜTÜRLER

Ürünler »     Ameliyat İplikleri »     Emilemeyen Sütürler »    


ALCALENE (PP)
PP – ALCALENE® sütürleri, absorbe olmayan, izolaktik kristalin yüksek molekül ağırlığındaki polimerinden oluşan sentetik steril cerrahi ipliklerdir.
Detaylı Bilgi

ALCAMIDE (PA)
PA – ALCAMIDE® sütürleri , absorbe olmayan, Poliamid 6,6 ve 6 olarak bilinen alifatik polimer zincirlerden oluşan sentetik, monofilament, steril ipliktir.
Detaylı Bilgi

ALCASILK (İPEK)
İPEK – ALCASILK® sütürleri fibroin organik proteinlerinden elde edilen emilemeyen steril cerrahi ipliklerdir.
Detaylı Bilgi

Emilmeyen Sütür Nedir? Emilmeyen sütürler ne işe yarar?

Emilmeyen sütür günümüzde cerrahi operasyonlarda sıklıkla tercih edilen bir materyaldir. Multifilament ve monofilament olmak üzere farklı dokularda üretilen bu cerrahi ipliklerin kullanımı oldukça kolaydır. Emilmeyen sütür doku içerisinde kendiliğinden yok olmaz; kolayca eğilip bükülebilir. Doku için bu iplik türünün geçişi oldukça basit olduğu için avuç içi, ayak tabanı, mukoza gibi zorlu dokularda da kullanıma uygundur.

 

Emilmeyen sütürler kullanımı kolay ve yumuşak yapıda olması sayesinde pek çok cerrahi işlemde kullanılır. Etilen oksit ile sterilize edilerek kullanıma hazır sunulan bu cerrahi iplikler farklı kalınlık ve uzunluklarda bulunabilir, ayrıca iğneli ve iğnesiz hali de mevcuttur. Multifilament ve monofilament olarak genel kullanım ağına sahip olan sütürler kolayca düğüm atılabilmesi, kalıcı doku desteği sağlaması nedeniyle doktorlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Multifilament sütürler birden fazla fiber ipliğin örülmesiyle elde edilir. Monofilament sütür ise tek bir iplikten üretilir.

Emilmeyen Sütürün Kullanım Alanları Nelerdir?

Kardiyovasküler cerrahi, Dermatolojik cerrahi, Fıtık ameliyatı, Yumuşak doku yapıştırması ve bağlanması, Oftalmolojik cerrahi, Plastik cerrahi, Mikro cerrahi, Pediyatrik cerrahi, Kadın doğum operasyonları, Jinekolojik cerrahi, Üroloji ve ortopedi, Doku kapama ile abdominal duvar kapama operasyon çeşitlerinde kullanmaktadır.